برگزاری اولین گردهمایی مدیران عامل اتحادیه قرآنی استان‌ها در تهران
برگزاری اولین گردهمایی مدیران عامل اتحادیه قرآنی استان‌ها در تهران

تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۱۲/۱۴
برگزاری اولین گردهمایی مدیران عامل اتحادیه قرآنی استان‌ها در تهران

اولین گردهمایی مدیران عامل اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت استان‌ها، سه‌شنبه 14 اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.


به گزارش خبرنگار ایکنا؛ نشست مدیران عامل اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت استان‌ها در راستای بهبود روند رسیدگی به مسائل و مشکلات مؤسسات، امروز، سه‌شنبه، ۱۴ اسفندماه، در مجتمع فرهنگی ـ دانشجویی ۱۳ آبان تهران برگزار شد.

 

ارائه گزارش از اقدامات هیئت رئیسه اتحادیه، تدوین برنامه‌های پیشنهادی سال ۹۸، بررسی روند پیگیری مطالبات اتحادیه از مسئولان و مراجع قانونی و اصلاح اساسنامه اتحادیه واحد کشوری براساس مصوبه اولین مجمع عمومی اتحادیه در استان قم از جمله مواردی بود که در دستور کار این نشست قرار گرفت.
در ابتدا رحیم قربانی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت کشور، گفت: در این جلسه قصد داریم تا نقطه نظرات دوستان را دریافت و برنامه‌ریزی خوبی کنیم و بودجه‌های سال
۹۸ و یا اعتباری اگر اواخر سال تخصیص پیدا کند، شیوه‌ها و شاخص‌های تخصیص به استان‌ها مشخص شود تا با عدالت پیش رود. همچنین در این جلسه از حضور مسئولان قرآنی کشور نیز بهره‌مند خواهیم شد.
قربانی با اشاره به اینکه تشکیل مجمع عمومی اتحادیه کشور در هشت آذرماه سال جاری، تکلیف همه را مشخص کرد، اظهار کرد: پازل آخر اتحادیه مدغم چیده شده و لو اینکه به مذاق بقیه خوش نیامده، به ویژه اینکه افراد منتخب، کاملاً مردمی هستند. طی سالیان زیادی مسئله ادغام مطرح بود، اما سرانجام راه و شیوه درست را انتخاب کرد. با قوت و همراهی اتحادیه‌های استانی پیش می‌رویم تا حاصل زحماتی که حدود
۱۰ سال به صورت پراکنده و در چند سال اخیر به صورت ویژه انجام شده به سرانجام برسد.
قربانی اضافه کرد: برای ادغام اتحادیه‌های استانی نزدیک به
۸۴ جلسه و درباره اساسنامه حدود ۲۴ جلسه بحث شد. مسئولان و اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی وقت و هزینه گذاشته‌اند و اتحادیه‌های استانی با نظارت‌ لازم تشکیل شد. اینکه نتیجه را نپذیرند، به دور از اخلاق قرآنی است و به خاطر منافع بخواهیم از این جریان خارج شویم، به دور از اخلاق است و خارج شدن از اتحادیه مدغم از هیچ عقل سلیمی برنمی‌آید.
وی افزود: در زمان‌های مختلف با مسئولان جلساتی داشتیم و به تبیین و ضرورت امر ادغام پرداخته شد. همچنین جلسه دوستانه و غیررسمی به منظور تبیین اهداف با اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت گذاشته شد و جلسه‌ای رسمی متشکل از پنج نفر از اعضای هیئت مدیره اتحادیه مدغم کشوری چون حجت‌الاسلام علوی، سلطان‌پناه، سید‌محسن موسوی‌بلده، مرتضی طلایی و بنده و پنج عضو اتحادیه تشکل‌ها چون سیدعلی سرابی، حسن محمدی، پیمان سلیمی، محمدرضا فراهانی و طاهری تشکیل شد که به صراحت بیان شد منافعی دارند که ناراحت‌کننده است.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی کشور با تأکید بر اینکه مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی به منزله قانون است، گفت: جلساتی که با حجت‌الاسلام عاملی، رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی، کارشناسان شورا و مسئولان قرآنی داشتیم، منجر به حضور بنده و آقای طلایی در جلسه اخیر شورا شد. حضور در شورا و حرف‌هایی که زده شد موجب شد ذهن تعداد بسیاری از اعضا باز شود و در این جلسه برخی با سکوتشان نشان دادند که توجیه نیستند.
در ادامه مرتضی طلایی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مدغم قرآنی کشور، به سخنرانی پرداخت و گفت: برای پیشبرد اهداف طی امسال فعالیت‌های مثمرثمری انجام شده است. این نشست آغازی برای جهش، تحول، هماهنگی و رفع چالش‌ها و فراهم شدن بستر بهتر برای خدمت بهتر است.
وی با اشاره به اینکه این جلسات موجب شفاف‌سازی می‌شود، افزود: در این جلسه قصد داریم تا برنامه سالانه‌ای را برای سال
۹۸ تدوین کنیم تا بدانیم کجا بودیم و به کجا باید برسیم و برای حرکت همسو و هم‌جهت تلاش کنیم تا این ساختار بتواند مأموریت‌هایش را با نظر شما جلو برود. مهمترین دستاورد این نشست برنامه‌ریزی واقع‌بینانه برای سال آینده است.
یادآوری می‌شود، اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت استان‌ها (اتحادیه مدغم) پس از سال‌ها تلاش و پیگیری در
۸ آذر ۹۷ تشکیل و اول اسفندماه ۹۷ ثبت رسمی شد.

کد خبر: ۳۷۹۵۴۱۳