انتشار دستورالعمل آزمون سراسری حفظ قرآن ( شروع ثبت نام از ۱۲ آبان )
انتشار دستورالعمل آزمون سراسری حفظ قرآن ( شروع ثبت نام از ۱۲ آبان )

تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۸/۰۴
انتشار دستورالعمل آزمون سراسری حفظ قرآن ( شروع ثبت نام از ۱۲ آبان )

دستورالعمل اجرایی هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن اعلام شد که بر اساس آن زمان ثبت نام برای حضور در این آزمون از روز ۱۲ آبان‌ماه آغاز می‌شود. به گزارش ایکنا؛ دستورالعمل اجرایی هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که بهمن‌ماه ۱۳۹۸ و به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور برگزار می‌شود، منتشر شد.


بر اساس دستورالعمل منتشر شده، این آزمون برخلاف سال‌های گذشته که اسفندماه برگزار می‌شد، در اوایل بهمن‌ماه و در چهار گروه امتحانی و ۱۵ رشته برگزار می‌شود.

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در گروه‌های ترجمه و مفاهیم قرآن(دو رشته)، معارف اهل بیت(ع)(دو رشته)، حفظ قرآن کریم(۹ رشته) و آموزش‌های الکترونیک(دو رشته) برپا می‌شود.

بر اساس این گزارش زمان ثبت نام برای حضور در این آزمون از روز ۱۲ آبان‌ماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. زمان ثبت نام برای حضور در گروه الکترونیک که شامل رشته‌های سبک زندگی و سیره معصومین(ع) و روخوانی قرآن است نیز به مدت دو ماه و تا روز ۱۵ دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

زمان برگزاری آزمون رشته‌های الکترونیک روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه خواهد بود، همچنین آزمون رشته‌های کتبی نیز روز پنجشنبه سوم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در رشته‌های تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع)، حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول، حفظ کل قرآن کریم،‌ سبک زندگی و سیره معصومین(۱ و ۲) و روخوانی قرآن برپا می‌شود.

سال گذشته و در هفدهمین دوره، این آزمون در سه گروه حفظ قرآن شامل هشت رشته، مفاهیم و معارف اهل بیت(ع) شامل هفت رشته و آزمون‌های الکترونیکی شامل سه رشته و در مجموع در ۱۸ رشته برگزار شد.

کد خبر: ۳۸۵۲۵۱۶