برگزاری مجمع مشورتی نمایشگاه بین‌المللی قرآن
برگزاری مجمع مشورتی نمایشگاه بین‌المللی قرآن

تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۰۸/۲۲
برگزاری مجمع مشورتی نمایشگاه بین‌المللی قرآن

نشست مجمع مشورتی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن جلسات معاونت برگزار شد.


به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست مجمع مشورتی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن با حضور عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی خسروی، حجت‌اسلام والمسلمین سیدحمید حسینی، اصغر امیرنیا و جمع دیگری از مدیران و کارشناسان بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد از تلاش‌های صورت گرفته در راستای برگزاری بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن قدردانی کرد و گفت: باید نگاه آسیب‌شناسانه نسبت به نمایشگاه قرآن داشته باشیم تا بتوانیم به‌واسطه شناخت نقاط ضعف و قوت و با شفافیت در عرصه جدید حضور پیدا کنیم و تصمیمات نوینی در راستای ایجاد تحول مثبت و تحول کیفی بیشتر داشته باشیم.
معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد تصریح کرد: طی آسیب‌شناسی‌های صورت گرفته درباره نمایشگاه قرآن که در جلسات متمادی و مفصل و بلافاصله پس از اتمام برگزاری نمایشگاه بیست‌وششم انجام شد، محورهای متعددی در این حوزه استخراج شد.
وی در ادامه احیا و راه‌اندازی بخش بین‌الملل نمایشگاه پس از چند سال تعطیلی را از نقاط قوت بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن دانست و تاکید کرد: امسال با اهتمام ویژه و با جدیت بیشتر از لحاظ کمی و به‌ویژه از لحاظ کیفی شاهد فعالیت این بخش در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن خواهیم بود.
همچنین در این جلسه گزارش کمیته نظارت و ارزیابی بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن در بخش‌های گوناگون مورد بررسی قرار گرفت و آسیب‌ها، چالش‌ها و ظرفیت‌های آن بررسی شد.
اعضای کمیته نظارت و ارزیابی نیز ضمن ارائه گزارش تفصیلی از بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، راهکارهای جدیدی نیز در برگزاری نمایشگاه بیست و هفتم بیان کردند. در این جلسه همچنین موضوع، زمان و مکان برگزاری نمایشگاه، کمیته‌ها، بخش‌ها، آسیب‌ها، نقاط ضعف و قوت درباره برگزاری نمایشگاه مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت.

خبرگزاری ایکنا

کد خبر: ۳۷۶۳۲۳۷