قرآن جوانان را در مقابل هجمه‌های فرهنگی مقاوم می‌کند
قرآن جوانان را در مقابل هجمه‌های فرهنگی مقاوم می‌کند

تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۰۸/۲۴
قرآن جوانان را در مقابل هجمه‌های فرهنگی مقاوم می‌کند

رئیس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر اجرای بیشتر فعالیت‌های قرآنی توسط معاونت فرهنگی دادگستری استان، اظهار کرد: قرآن جوانان را در مقابل هجمه‌های فرهنگی مقاوم می‌کند.


به گزارش ایکنا از لرستان، جعفر بدری، رئیس‌کل دادگستری لرستان، امروز، ۲۴ آبان در اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآنی قوه قضاییه و سازمان‌های تابعه که در سالن جلسات اداره‌کل دادگستری برگزار شد، گفت: این گونه برنامه‌ها باید گسترش پیدا کند چرا که امروزه باید آموزش تعالیم دینی به جوانان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم آموزش معنویات به نسل‌های جدید انقلاب، اظهارکرد: جوانان و نوجوانان امروزی بیشتر از جوانان نسل‌های گذشته در معرض انواع خطرات هستند و اگر در سنین کم به فرزندانمان تعالیم و آموزه‌های دینی را آموزش دهیم در مراحل جوانی با ایمانی استوار با مشکلات و خطرات پیش رو مقابله می‌کنند.

بدری با اشاره به اینکه از جمله خطرات و معضلاتی که جوان امروزی با آن روبرو است، فضای مجازی می‌باشد، گفت: با تحکیم بنیه‌های اعتقادی و مذهبی جوانان می‌توان به آن‌ها انگیزه بخشی کرد تا در مقابل هجمه‌های فرهنگی بیگانگان مقاوم باشند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه اصل مسائل اعتقادی و دینی در مفاهیم آن است، عنوان کرد: تعلیم مفاهیم دینی و اعتقادی به مراتب از ظواهر آن مهمتر و اولویت‌دارتر است زیرا کسانی که به ظواهر می‌پردازند و تنها به آن اهمیت می‌دهند افرادی مانند وهابی‌ها و داعشی‌ها می‌شوند.

وی در ادامه خطاب به معاونت فرهنگی دادگستری لرستان گفت: این معاونت باید تلاش کند که مفاهیم قرآنی را در روح و جان جوانان و بخصوص فرزندان و خانواده‌های کارکنان دادگستری استان و سازمان‌های تابع نهادینه کند.

بدری خاطرنشان کرد: از کارهای معاونت فرهنگی اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع است تا کارمندان و خانواده‌های آن‌ها از فضا و محیط کار فاصله گرفته و تلطیف روحیه شوند این در حالی است که قرآن جوانان را در مقابل هجمه‌های فرهنگی مقاوم می‌کند.

خبرگزاری ایکنا

کد خبر: ۳۷۶۴۲۹۹