دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شفاف‌سازی کند
دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شفاف‌سازی کند

تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۰۹/۱۳
دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شفاف‌سازی کند

بهبودی، عضو هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآن و عترت کشور، با بیان اخبار ضد و نقیضی که درباره انحلال این هیئت مطرح می‌شود، از دبیرخانه شورای توسعه خواست تا در این زمینه شفاف‌سازی کند.


حسین بهبودی، عضو هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآن و عترت کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛‌ ضمن بیان اخبار ضد و نقیضی که درباره انحلال این هیئت مطرح می‌شود، از دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور خواست که در این زمینه شفاف‌سازی کند تا رسانه‌ها و محافل مختلف خبری اخبار نادرست را منتشر نکنند.

 

بهبودی با بیان اینکه در جلسه گذشته شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور هیچ تصمیمی مبنی بر انحلال هیئت رسیدگی گرفته نشده است، تصریح کرد: در جلسه فقط این موضوع مطرح شد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در یک ماه برای ارائه مدل مورد نظر خود درباره نحوه صدور مجوز مؤسسات تصمیم‌گیری کنند و آن را به شورای توسعه ارجاع دهند که در این باره شاید بدنه هیئت تغییر پیدا کند و یا با مدل تازه‌ای با حضور اعضای جدید به کار خود ادامه دهد.
عضو هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآن و عترت با بیان برگزاری اتحادیه مدغم کشوری نیز که در چند روز گذشته و با حضور مسئولان قرآنی کشور همچون حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در قم، برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه نیز حجت‌‌الاسلام حسینی در دو تماسی که با حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، کشور داشت به حضار جلسه درباره قانونی بودن مجمع از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی اطمینان داد.
وی در ادامه ضمن تأکید بر نقش دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور مبنی بر شفا‌ف‌سازی جلسات و مصوباتش، تصریح کرد:
  به دلیل تصمیمی که در شورای توسعه مبنی بر ارائه مدل مورد نظر رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نحوه اعطای مجوز مؤسسات قرآنی اخذ شده، هم‌اکنون جلسات هیئت رسیدگی برگزار نمی‌شود.

خبرگزاری ایکنا کد خبر: ۳۷۶۸۸۷۱