جدیدترین اطلاعیه سازمان سنجش درباره قانون اعطای مدرک به حافظان قرآن « حذف آزمون شفاهی »
جدیدترین اطلاعیه سازمان سنجش درباره قانون اعطای مدرک به حافظان قرآن « حذف آزمون شفاهی »

تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۰۹/۱۷
جدیدترین اطلاعیه سازمان سنجش درباره قانون اعطای مدرک به حافظان قرآن « حذف آزمون شفاهی »

سازمان سنجش آموزش کشور درباره تغییرات جدید قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن مجید از سال ۱۳۹۸ و بعد از آن اطلاعیه‌ای را صادر کرد.


به گزارش ایکنا؛ سازمان سنجش آموزش کشور درباره قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن کریم اطلاعیه‌ای صادر و جزئیات مربوط به این موضوع را منتشر کرد.

 

در این اطلاعیه آمده است؛ به منظور اجرای قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن مجید مصوب سال ۱۳۷۵ مجلس محترم شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب هیئت محترم وزیران(۷۶/۱۱/۰۵)، حافظان کل قرآن مجید به جز اتباع خارجی که خواهان استفاده از مزایای در نظر گرفته شده هستند، ضرورت دارد با توجه به توضیحات ذیل در آزمون کارشناسی ارشد(کد رشته امتحانی ۱۱۱۱) شرکت کرده و بند مربوط به تقاضانامه اینترنتی را علامت‌گذاری کنند.
الف) بنا بر ابلاغیه معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سال
۱۳۹۸ و بعد از آن آزمون مستقل شفاهی صحت حفظ برگزار نخواهد شد.
ب) لازم است که متقاضیان بهره‌مندی از قانون مذکور حداقل مدرک تخصصی مندرج در مصوبه جلسه
۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی(حافظ درجه ۳) را که توسط سازمان دارالقرآن‌الکریم و با همکاری ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور مطابق مندرجات این اطلاعیه برگزار می‌شود، ارائه کنند.
داوطلبان دیپلم و زیر دیپلم پس از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و کسب حد نصاب لازم، از طرف سازمان سنجش آموزش کشور به مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور معرفی خواهند شد.
معرفی شدگان دیپلم و زیر دیپلم و دارای حد نصاب که دارای مدرک تخصصی حفظ باشند، برای اخذ مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث، گواهی معدل و ریز نمرات به مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور(براساس دستورالعملی که مرکز فوق اعلام خواهد کرد) مراجعه می‌کنند.
دارندگان مدرک رسمی کارشناسی علوم قرآنی(فقط علوم قرآنی) که دارای مدرک تخصصی حفظ هستند، پس از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و اعلام نتایج، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی سازمان سنجش جهت معرفی به دانشگاه‌ها، لازم است نسبت به ارسال مدرک تخصصی حفظ، مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی و انتخاب رشته خود به سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.
حافظانی که در سال‌های گذشته و با استفاده از این تسهیلات موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته علوم قرآن و حدیث شده‌اند، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، حق استفاده مجدد از این سهمیه را ندارند.
حافظانی که در سال‌های گذشته(سال
۹۷ و قبل از آن) و با استفاده از این تسهیلات موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته علوم قرآن و حدیث شده‌اند، موظف هستند با مراجعه به معاونت فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به اخذ گواهی معدل کارشناسی خود اقدام و معدل کارشناسی صحیح را در تقاضانامه اینترنتی آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ درج کنند.

 

خبرگزاری ایکنا کد خبر: ۳۷۷۰۵۲۸