اتحادیه‌‌های مؤسسات قرآنی استان‌ها با توانی مضاعف پیش بروند
اتحادیه‌‌های مؤسسات قرآنی استان‌ها با توانی مضاعف پیش بروند

تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۵/۰۸
اتحادیه‌‌های مؤسسات قرآنی استان‌ها با توانی مضاعف پیش بروند

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت با اشاره به اینکه باید از بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ادغام اتحادیه‌های قرآنی که در جایگاه حکم قانونی است تمکین کنیم، گفت: با این بیانیه اتحادیه‌‌های مؤسسات قرآنی استان‌ها توانمندتر از گذشته در مراکز و شوراهای فرهنگی حاضر شوند.


مرتضی طلایی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت  کشور، با اشاره به انتشار بیانیه‌ تبیین روند ادغام اتحادیه‌های مردم‌نهاد قرآنی که ششم مردادماه از سوی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد، گفت: این بیانیه به موقع نبود، اما باید از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی کمال تشکر و قدردانی را داشت که بالاخره تعیین تکلیف شد و از این بلاتکلیفی، دوگانگی‌ها و حاشیه‌های فراوانی که متأسفانه به وجود آمده بود دور شدیم. این بیانیه فصل‌الخطابی بر همه مخالفت‌ها، حرف و حدیث‌ها، اتهام‌ها و دیگر مسائل و موضوعات است.

وی با تأکید بر اینکه با این بیانیه، تکلیف بر جامعه قرآنی روشن شد، اظهار کرد: همه باید از این بیانیه، که در جایگاه حکم قانونی است، تمکین کنند. ما اعضای اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت کشور از بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تمکین می‌کنیم و آمادگی هر گونه همکاری برای سرعت بخشیدن به توسعه فعالیت‌های مردمی به ویژه آمادگی خود را برای هر نوع همکاری با شورای توسعه فرهنگ قرآنی و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و با همه مجامع و تشکل‌های مرتبط با فعالیت‌های قرآنی اعلام می‌کنیم.

طلایی در پایان بیان کرد: انتظار ما از دستگاه‌های مرتبط با امر قرآنی در استان‌ها این است که اتحادیه‌های استانی را به رسمیت بشناسند و از آنها در جلسات مهم استان‌ها دعوت کنند و همچنین به عنوان نماینده تشکل‌های قرآنی استانشان مورد حمایت و توجه دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرند.

کد خبر: ۳۸۳۰۴۵۶