اعلام عناوین هفته گرامیداشت قرآن و عترت آموزش و پرورش
اعلام عناوین هفته گرامیداشت قرآن و عترت آموزش و پرورش

تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۰۹/۲۴
اعلام عناوین هفته گرامیداشت قرآن و عترت آموزش و پرورش

هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش از امروز، ۲۴ آذرماه با ویژه‌برنامه‌های متنوع در مدارس کشور آغاز شده و هر روز با عنوانی خاص نامگذاری شده است.


محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا اظهار کرد: هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز با ویژه‌برنامه‌های متنوع در مدارس کشور از امروز، ۲۴ آذرماه آغاز شده است و تا ۳۰ آذرماه در مدارس کشور ادامه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: هر روز این هفته به یک عنوان نامگذاری شده است. چنانکه امروز، شنبه با عنوان «مدرسه، کانون تربیت اسلامی، وحدت و همدلی»، یکشنبه با عنوان «فرهنگ انتظار و مهدویت»، دوشنبه با عنوان «ولایت و ولایت‌پذیری»، سه‌شنبه با عنوان «حفظ قرآن کریم و مطالبه رهبر معظم انقلاب»، چهارشنبه با عنوان «تجلیل از نخبگان عرصه قرآن، عترت و نماز»، پنج‌شنبه با عنوان «سبک زندگی اسلامی، پیام شهدا و شهدای منا» و جمعه با عنوان «نماز جمعه، خانواده و تربیت اسلامی» نامگذاری شده است.
مسیب‌زاده اظهار کرد: برای هر کدام از این روزها فعالیت‌های مختلفی در مدارس پیش‌بینی شده است که از جمله آغاز مرحله آموزشگاهی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در مدارس در رشته‌های قرائت، ترتیل‌خوانی، حفظ کل و اجزاء و تفسیر قرآن در رشته‌های عترت، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، مداحی و نماز نیز شامل احکام و انشای نماز و اذان است.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درباره نوآوری این دوره از مسابقات، بیان کرد: امسال شاهد برپایی دومین دوره مسابقات مدیحه‌سرایی و همخوانی در استان اصفهان بودیم که
۲۵۰ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر هم‌خوانی قطعه اسما‌ء‌الحسنی را در مسجد امام و محوطه چهل‌ستون اجرا کردند که در نوع خود کم‌نظیر بود.

وی ادامه داد: نوآوری در این دوره از مسابقات به ویژه در مرحله کشوری، بحث فعالیت گروهی است، به این معنا که دانش‌آموزان به جای اینکه توجه به فرد و فعالیت‌های انفرادی داشته باشند، تشویق می‌شوند که به دنبال فعالیت گروهی و گروه‌محور باشند.
مسیب‌زاده درباره تعداد ثبت‌نامی دانش‌آموزان و فرهنگیان در طرح ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن، اضافه کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و
۱۰۰هزار نفر از طریق سامانه همگام متشکل از ۱۰۰ هزار نفر از فرهنگیان و سایر دانش‌آموزان دختر و پسر در این طرح نام‌نویسی کرده‌اند که بخش نخست تجلیل از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این طرح به قید قرعه، صبح فردا، ۲۵ آذرماه در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) در جمع سه هزار نفر از دانش‌آموزان شرکت‌کنندگان طرح نهضت ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن از استان خراسان‌رضوی حاضر می‌شوند.
وی ادامه داد: این برنامه با حضور مسئولان و مدیران قرآنی کشور و مسئولان آموزش و پرورش خراسان رضوی به بهانه گرامیداشت هفته قرآن، عترت و نماز و هم به دلیل قرعه‌کشی مرحله نخست نهضت حفظ قرآن جزء سی‌ام قرآن انجام می‌شود.

کد خبر: ۳۷۷۲۵۸۲