کاهش تصدی گردی سازمان اوقاف در مسابقات بین المللی قرآن
کاهش تصدی گردی سازمان اوقاف در مسابقات بین المللی قرآن

تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۰۹/۲۴
کاهش تصدی گردی سازمان اوقاف در مسابقات بین المللی قرآن

جلسه سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار و در آن بر کاهش تصدی‌گری این سازمان بر مسابقات و برون‌سپاری بخش‌هایی از آن تأکید شد.


به گزارش خبرگزاری فارس؛ جلسه سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام‌ خاموشی گفت: از کاهش تصدی‌گری سازمان در امر مسابقات و برون‌سپاری بخش‌هایی از مسابقات، تحت نظر مجموعه سازمان استقبال و حمایت می‌کنیم.

وی همچنین خواستار دقت نظر و توجه مسئولان برگزاری مسابقات به مطالبات مقام معظم رهبری درخصوص قرآن و مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شد.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: باید از ظرفیت رسانه‌ها در مسابقات به بهترین نحو ممکن استفاده شود و در این خصوص باید به ظرفیت رسانه‌های بین‌المللی اسلامی توجه ویژه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام خاموشی تأکید کرد: لازم است از ظرفیت افراد و گروه‌های تأثیرگذار در کشورهای اسلامی برای مسابقات بین‌المللی قرآن کریم استفاده کنیم تا بتوانیم از تمامی کشورهای اسلامی در مسابقات قرآن شرکت‌کننده داشته باشیم.

در ادامه جلسه، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تصدی‌گری مستقیم ارکان اوقاف در مسابقات بین‌المللی موجب افزایش هزینه‌های برگزاری مسابقات می‌شود، ضمن اینکه سازمان را چند ماه درگیر برگزاری مسابقات کرده و از سایر وظایف بازمی‌دارد، لذا بسیاری از کارهای مسابقات را با همکاری سایر ارگان‌های دولتی و خصوصی انجام دادیم که درنتیجه هزینه‌ها نیز کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: اقدام دیگر مرکز امور قرآنی تدوین سند چشم‌انداز مسابقات بین‌المللی قرآن بود که از چند سال قبل در دستور کار قرار گرفت و براساس آن در استان‌ها نیز ‌مرکز امور قرآنی تشکیل شد.

سی‌و‌ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 19 فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ آغاز و در تاریخ ۲۶ فروردین‌ماه به پایان خواهد رسید.

خبرگزاری فارس