تمدید مهلت ثبت نام آزمون سراسری حفظ قرآن
تمدید مهلت ثبت نام آزمون سراسری حفظ قرآن

تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۱۱/۰۵
تمدید مهلت ثبت نام آزمون سراسری حفظ قرآن

زمان ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن که تا پایان وقت امروز پنجم بهمن‌ماه اعلام شده بود به مدت پنج روز دیگر تمدید شد.


به گزارش ایکنا؛ زمان ثبت‌ نام برای حضور در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن که از روز ۱۰ دی‌ماه سال جاری همزمان در سراسر کشور و از طریق پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir آغاز شده و تا پایان پنجم بهمن ماه ادامه داشت، تمدید شد.

 

بر همین اساس زمان ثبت نام برای حضور در این آزمون به مدت پنج روز یعنی تا دهم بهمن ماه تمدید شد تا متقاضیان بیشتری حضور داشته باشند.
آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، امسال با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌‌شود. همچنین، برای اولین بار در تاریخ آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن، همکاری با طرح قرآنی بشارت
۱۴۵۲ نیز انجام شده است. در این مشارکت، اجرای طرح بشارت در برنامه‌های آزمون مشترک دستگاه‌های فوق قرار گرفته است.
براساس آنچه در دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری حفظ آمده است، آزمون رشته‌های الکترونیکی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، اول و دوم اسفندماه و آزمون رشته‌های کتبی نیز روز پنجشنبه، نهم اسفندماه برگزار می‌شود.
همچنین آزمون رشته‌های شفاهی ویژه گروه سنی مقطع ابتدایی و پایین‌تر و حافظان کل قبول شده در مرحله کتبی از
۱۱ تا ۱۶ اسفندماه برپا می‌شود. روزهای ۱۸ تا ۲۳ اسفندماه نیز آزمون رشته‌های شفاهی ویژه دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی شرکت‌کننده در رشته حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم و در سطح مدارس برگزار می‌شود.
تا پایان روز چهارم بهمن ماه و یک روز قبل از پایان مهلت اولیه، مشخصات بیش از
۱۳۰ هزار نفر ثبت شده است که استان‌های اصفهان، خراسان رضوی و تهران به رقم بالای ۱۰ هزار نفر رسیده‌اند. همچنین استان‌های ایلام، بوشهر، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد نیز طی این مدت کمتر از هزار نفر ثبت نامی داشته‌اند.

کد خبر: ۳۷۸۴۱۴۸